دیابت من

دیابت من

کیت ضروری دیابت

همیشه آماده باشید

هنگامی که شرایطی مانند دیابت دارید ، سفر به دور از خانه به معنای بسته بندی چند مورد اضافی است: وسایلی که برای مراقبت از خود مصرف می کنید. و اگر فاجعه ای مانند طوفان یا آتش سوزی رخ داده است ، یا حتی اگر قطع برق خاصی داشته باشید ، ممکن است نیاز داشته باشید که فوراً خانه خود را ترک کنید. چند نکته کلیدی را قبل از آن زمان جمع کنید و آنها را در یک کیف دستی که به راحتی قابل حمل است ، ذخیره کنید تا آماده بیرون رفتن در یک لحظه باشید.

داروهای اضافی

هر دارویی که مصرف می کنید به اندازه 7 روز را کنار بگذارید. اگر مبتلا به دیابت نوع 2 هستید ، احتمالاً شامل قرص هایی است که به بدن کمک می کند از انسولین بهتر استفاده کند. افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند و برخی از افراد مبتلا به تیپ 2 لازم است یک بسته انسولین و سرنگ یا قلم انسولین بسته بندی کنند. هر چند وقت یکبار ذخیره خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ چیزی منقضی نشده است.

آن را خنک نگه دارید                                                                                                            

یک بسته سرد و کیسه عایق بندی برای هر کسی که از دارویی استفاده می کند که به طور معمول در یخچال استفاده می کند ایده خوبی است. این شامل اگزناتید ، انسولین و پراملینتید است.

لوازم پزشکی ضروری

موارد مورد نیاز برای آزمایش قند خون خود را فراموش نکنید ، مانند:

گلوکز سنج با باتری های اضافی

نوارهای تست

لانکتس

بطری پلاستیکی خالی یا ظرف تیز برای لانکت (و همچنین سوزن و سرنگ در صورت استفاده از آنها )

اگر پزشک به شما گفته است که کتون را چک کنید ، باید نوارهای تست کتون را نیز داشته باشید.

اگر از پمپ استفاده می کنید

اگر دیابت نوع 1 دارید و از پمپ انسولین استفاده می کنید ، باید موارد زیر را بسته بندی کنید:

مخازن اضافی و مجموعه های تزریق

باتری های اضافی

ویال های انسولین و سرنگ (در صورت قطع پمپ)

یک یادداشت بنویسید

کیت تهیه شما باید اطلاعات مهمی در مورد وضعیت و معالجه شما داشته باشد. یک برگه اطلاعاتی تهیه کنید که شامل موارد زیر است:

تشخیص شما (دیابت نوع 1 یا نوع 2 به همراه شرایط دیگری که دارید)

لیستی از تمام داروهایی که مصرف می کنید ، به همراه جزئیات مربوط به دوز و زمان مصرف آنها

شماره تماس پزشک مراقبت های اولیه شما ، متخصص غدد درون ریز و داروسازی با شماره های تماس آنها

اطلاعات تماس با خانواده و دوستان نزدیک

در صورتی که قند خون شما افت پیدا کند

اگر خیلی کم شود ، باید سریع عمل کنید. مقداری میان وعده را با خود نگه دارید که می تواند شما را از منطقه خطر دور کند ، مانند:

جعبه آب میوه یا نوشابه معمولی

جعبه های کوچک کشمش

ژل یا قرص گلوکز

غذا و آب

هیدراته ماندن بسیار مهم است ، به خصوص اگر میزان قند خون شما خیلی زیاد شود. آب بطری کافی را کنار بگذارید تا حداقل 3 روز طول بکشد.همچنین باید حداقل به اندازه 2 روزغذایی که فاسد نمی شود ، بسته بندی کنید. گزینه های خوب شامل کره بادام زمینی ، کراکر پنیر ، وعده های غذایی قابل جایگزینی و میله های شکلات گرانولو است. مواد غذایی کنسرو شده نیز هوشمندانه  است. فقط قوطی بازکن غیر برقی را فراموش نکنید.

ملزومات کمکهای اولیه

شما می توانید یک کیت از پیش آماده بخرید یا خود آن را بسازید. برخی موارد مهم شامل: بانداژ چسب ، پماد آنتی بیوتیک ، کرم هیدروکورتیزون ، داروی درد و تب ، دستکش ، قیچی ، موچین ، گاز ، پارچه ، پارچه سنج ، دماسنج ، پتو و قلم گلوکاگون است.

روشن کردن

شما هیچ وقت نمی دانید چراغها ممکن است چه زمان از کار بیافتند. به همین دلیل همیشه داشتن این موارد مفید است:

چراغ قوه و باتری های اضافی

رادیو (باتری یا خورشیدی یا میل لنگ)

شارژر اضافی برای تلفن همراه شما

منبع:© 2018 WebMD, LLC. All rights reserved.

دیابت من

چرا زیاد نشستن برای سلامتی شما بد است؟

نشستن زیاد قلب شما را آزار می دهد

دانشمندان برای اولین بار در پژوهشی  که در آن دو گروه مشابه با هم مقایسه شده اند، رانندگان ترانزیت ، که بیشتر روز را می نشینند ، و رهبران ارکستر یا نگهبان ها ، که اینگونه نیستند دریافتند که: گرچه رژیم ها و سبک زندگی آنها بسیار مشابه بود ، اما کسانی که نشسته بودند تقریباً دو برابر بیشتر از کسانی که ننشسته بودند به بیماری های قلبی مبتلا می شدند.

می تواند زندگی شما را کوتاه کند

شما احتمالاً زودتر از هر علتی به دلیل نشستن های طولانی مدت خواهید مرد.اینکه هر روز ورزش می کنید یا نه، کمک نخواهد کرد. البته این هیچ بهانه‌ای برای چشم پوشی از باشگاه نیست. اگر از ورزش نیز انصراف دهید ، ممکن است زمان شما کوتاه تر شود.

احتمال دمانس بیشتر است

اگر بیش از حد بنشینید ، مغز شما دقیقاً مانند کسی که دچار زوال عقل است ، به نظر میرسد. نشستن همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، دیابت ، سکته مغزی ، فشار خون بالا و کلسترول بالا را افزایش می دهد که همگی در این شرایط نقش دارند. حرکت در طول روز حتی بیشتر از ورزش می تواند به کاهش خطر ابتلا به همه این مشکلات سلامتی کمک کند.

شما همه ی تمریناتان را بی اثر خواهید کرد

از اثرات نشستن بیش از حد بیشتر از آن است که با ورزش به آن غلبه کنید. حتی اگر در هفته 7 تمرین کنید – بسیار بیشتر از 2-3 ساعت پیشنهادی – نمی توانید تأثیر نشستن 7 ساعت زمان را معکوس کنید. تمام سختی های ورزش در سالن بدنسازی را با نشستن طولانی برای بقیه روز هدر ندهید. حرکت کن!

شانس دیابت شما افزایش می یابد

بله ، اگر تمام روز بنشینید ، به احتمال زیاد شانس ابتلای به دیابت را دارید. و این تنها به این دلیل نیست که کالری کمتری می سوزانید. به نظر میرسد خود نشستن واقعا علت آن است. هنوز روشن نیست که چرا ، اما پزشکان فکر می کنند نشستن ممکن است نحوه واکنش بدن شما به انسولین را تغییر دهد ، هورمونی که به بدن در سوختن قند و کربوهیدرات ها برای انرژی کمک می کند.

ممکن است دچار( DVTشوید

ترومبوز ورید عمیق  DVTلخته ای است که در پای شما شکل می گیرد ، اغلب به این دلیل که خیلی طولانی می نشینید. اگر لخته آزاد شود و در ریه شما بماند می تواند جدی باشد. ممکن است متوجه تورم و درد شوید ، اما برخی از افراد هیچ علامتی ندارند. به همین دلیل ایده خوبی است که دوره های طولانی نشستن را قطع کنید.

وزنتان افزایش خواهد یافت

آیا طولانی مدت تلویزیون تماشا می کنید؟ ساعت ها در وب گشت و گذار می کنید؟ به احتمال زیاد شما چاق یا دارای اضافه وزن هستید. اگر هر روز ورزش می کنید ، خوب است ، اما  تاثیر قابل ملاحظه ای در اضافه وزن ناشی از  تماشای بیش از حد صفحه نمایش ندارد.

اضطراب شما ممکن است افزایش یابد

ممکن است که شما اغلب به یک فعالیت مبتنی بر صفحه نمایش بپردازید.این خواب شما را مختل می کند ،باعث اضطراب بیشتری در شما میشود. به علاوه ، تنهایی بیش از حد می تواند شما را از دوستان و عزیزان دور کند ، که این امر با اضطراب اجتماعی مرتبط است. دانشمندان هنوز در تلاشند تا علت دقیق آن را مشخص کنند.

پشت شما را خراب می کند

حالت نشسته استرس زیادی به عضلات پشت ، گردن و ستون فقرات شما وارد می کند. حتی اگر خوابیده باشید بدتر هم می شود. به دنبال یک صندلی ارگونومیک باشید – این بدان معناست که ارتفاع مناسب خواهد بود و در نقاط مناسب از پشت خود حمایت می کنید. اما به یاد داشته باشید: مهم نیست که چقدر راحت شوید ، برای پشت شما یک جلسه طولانی نشسته مناسب نیست. هر نیم ساعت یک یا دو دقیقه از جا بلند شوید و ستون مهره خود را صاف و در یک خط قرار دهید.

منجر به واریس می شود

خیلی طولانی بنشینید ، خون در پاهای شما جمع می شود و فشار اضافی را در رگ های شما ایجاد می کند. آنها می توانند متورم ، پیچ خورده  یا دارای برآمدگی شوند- آنچه پزشکان به آن واریس می گویند. همچنین ممکن است رگ های عنکبوتی ، دسته های رگهای خونی شکسته در این نزدیکی را ببینید. آنها معمولاً جدی نیستند ، اما می توانند احساس درد ایجاد کنند. در صورت نیاز پزشک می تواند در مورد گزینه های درمانی به شما بگوید.

اگر حرکت نکنید ، سلامتیتان را از دست خواهید داد

افراد مسن که فعال نیستند ممکن است احتمال ابتلا به پوکی استخوان (استخوان های ضعیف) را داشته و به آرامی قادر به انجام کارهای اصلی زندگی روزمره مانند حمام گرفتن یا استفاده از توالت نباشند. در حالی که ورزش متعادل مانع آن نمی شود ، لازم نیست برای سالهای طلایی خود بیرون بروید و دریک ماراتن شرکت کنید یا یک مزرعه را اداره کنید. فقط ساعت ها یکجا ننشینید.

خطر سرطان شما بالا می رود

احتمالاً به احتمال زیاد به سرطان روده بزرگ ، آندومتر یا ریه مبتلا خواهید شد. هرچه بیشتر نشسته باشید ، شانس بالاتر است. زنان مسن شانس بالاتری از سرطان پستان دارند. و در صورت فعال بودن تغییر نمی کند. مهم این است که چقدر می نشینید.

چگونه موضع بگیریم

حرکت بیشتری را در روز خود انجام دهید: هر نیم ساعت یک بار بایستید و کشش انجام دهید.انگشتان پا را لمس کنید. در اطراف دفتر قدم بزنید. برای بخشی از روز روی میز خود بایستید. یک میز که بالا می رود یا میز خودتان را تهیه کنید: رایانه خود را در بالای جعبه تنظیم کنید. در مورد میز تردمیل با رئیس خود صحبت کنید. همه این موارد می تواند به متوقف کردن تأثیرات منفی نشستن بی وقفه کمک کند و شما را در مسیر سلامتی حفظ کند.

منبع:© 2005 – 2020 WebMD LLC. All rights reserved.

پانکراس

لوزالمعده شما چه می کند؟

لوزالمعده دو کار اصلی انجام می دهد. مایعاتی را تشکیل می دهد که حاوی آنزیم ها هستند ، و مواد مغذی موجود در مواد غذایی – مانند چربی ها و پروتئین ها – را تجزیه می کنند تا بدن شما بتواند از آنها استفاده کند. و باعث می شود هورمون هایی مانند انسولین سطح قند خون شما را متعادل کنند.

لوزالمعده در کجا قرار دارد؟

لوزالمعده حدود 6 اینچ طول دارد و کمی شبیه به یک قورباغه با سر، بدن و دم به نظر می رسد. در شکم ، پشت معده و جلوی ستون فقرات نشسته است.

لوزالمعده شما چه تولید می کند؟

آنزیم ها پروتئین هایی هستند که باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیایی در بدن شما می شوند. بدون آنها ، فرایندهایی که می توانند ثانیه یا چند دقیقه طول بکشد سالها طول می کشد. آنزیم های موجود در لوزالمعده با صفرا ، مایع ساخته شده توسط کبد ، برای تجزیه مواد غذایی ترکیب می شوند.

شما می توانید بدون لوزالمعده زندگی کنید.

بله صحیح است. اما به دلیل اینکه لوزالمعده انسولین تولید می کند ، در صورت نیاز به برداشتن آن ، به دیابت مبتلا خواهید شد. این بدان معناست که شما به شات های انسولین (یا پمپ) وابسته خواهید شد. همچنین مدیریت آن دشوار است زیرا لوزالمعده باعث ایجاد هورمونهای دیگر می شود که قند خون را کنترل می کنند.

لوزالمعده می تواند به خود حمله کند.

زمانی که مجاری یا لوله ها در لوزالمعده مسدود می شوند ، آنزیم ها تشکیل می شوند. این باعث می شود که لوزالمعده شروع به خود تخریبی کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، آن را پانکراتیت حاد می نامند. علائم این بیماری شامل درد تدریجی یا ناگهانی شکم است که در ابتدا می تواند خفیف باشد اما معمولاً شدید می شود. درمان اغلب شامل سپری شدن زمان در بیمارستان بر روی مایعات IV ، بدون خوردن یا نوشیدن است ، بنابراین لوزالمعده می تواند استراحت کند.

شایع ترین علت پانکراتیت مزمن چیست؟

عوامل ارثی ، فیبروز کیستیک و برخی از داروها می توانند باعث لوزالمعده مزمن شوند ، اما بیشتر اوقات مصرف الکل برای سال های طولانی باعث آن است. افراد مبتلا به این بیماری ، بدون توجه به شرایط آنها ، باید از نوشیدن الکل خودداری کنند.

هر روز ، لوزالمعده شما چه میزان آنزیم را منتشر می کند؟

افرادی که شرایط خاصی دارند – مانند پانکراتیت ، فیبروز کیستیک و افرادی که جراحی خاصی انجام داده اند – ممکن است آنزیم های لوزالمعده کافی ایجاد نکنند. از آنجا که این افراد نمی توانند مواد مغذی را به درستی جذب کنند ، به درمانی به نام درمان جایگزینی آنزیم لوزالمعده نیاز دارند.

چه سلول هایی در لوزالمعده انسولین می سازند؟

جزایر (تلفظ EYE- -lets) خوشه های ریز از چند سلول مختلف در لوزالمعده هستند. این سلول ها انسولین می سازند ، که سطح قند خون شما را کنترل می کند. آنها همچنین به نام پاول لانگرهانس آسیب شناس آلمانی ، که برای اولین بار آنها را در دهه 1860 توصیف کرد ، جزایر لانگرهانس نامیده می شوند.

دیابت نوع 1 ناشی از:

هنگامی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستید ، برخی از سلولهای جزایر، دیگر انسولین کافی را تولید نمی کنند ، زیرا به وسیله سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار گرفته اند. همه افراد مبتلا به دیابت نوع 1 باید انسولین مصرف کنند. دیابت نوع 2 هنگامی رخ می دهد که بدن در برابر انسولین مقاوم شود. این معمولاً با ترکیبی از عوامل ژنتیکی و شیوه زندگی از جمله چاقی و عدم فعالیت بدنی ایجاد می شود.

چه تعداد از افراد در ایالات متحده هر سال به سرطان لوزالمعده مبتلا می شوند؟

سرطان لوزالمعده نسبتاً نادر است و فقط حدود 2.8٪ از تشخیص های جدید سرطان را تشکیل می دهد. خطر ابتلا به آن با افزایش سن افزایش می یابد و بیشتر در افراد 75 تا 84 ساله تشخیص داده می شود. کشف آن دشوار است و سومین عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است.

آیا می توان پیوند لوزالمعده گرفت؟

پیوند لوزالمعده عمدتاً هنگامی انجام می شود که شخصی مبتلا به دیابت نوع 1 باشد که کنترل آن بسیار سخت است. این عمل اغلب همزمان با پیوند کلیه انجام می شود. لوزالمعده قدیمی معمولاً برای ادامه ساخت آنزیم ها در جای خود باقی می ماند. زیرا  سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی اندام جدید را رد می کند ، شما باید داروهایی مصرف کنید تا در طول عمر خود از این امر جلوگیری کنید. پیوند لوزالمعده در مبتلایان به سرطان لوزالمعده امکان پذیر نیست: داروهایی که مانع از پس زدن عضو می شوند ، سیستم ایمنی بدن شما را از مبارزه با سرطان بازمی دارند.

لوزالمعده چه نوع مزه ای را می تواند تشخیص دهد؟

تحقیقات نشان می دهد که لوزالمعده می تواند فروکتوز ، نوعی قند را که به طور طبیعی در میوه ها و عسل یافت می شود ، تشخیص دهد ، اما همچنین به غذاهای فرآوری شده مانند غلات و سودا به شکل شربت ذرت پر فروکتوز اضافه می شود. گیرنده هایی که به لوزالمعده اجازه می دهند شیرینی را درک کنند ، ممکن است در بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 نقش داشته باشند.

منبع:© 2019 WebMD, LLC. All rights reserved.

سطح قند خون

سطح قند خون چگونه بر بدن شما تأثیر می گذارد

بالا: بیشتر ادرار می کنید

کلیه های شما باید سخت کار کنند تا تمام آن قند اضافی در خون شما پردازش شود. هنگامی که آنها قادر به ادامه کار نیستند ، بدن شما به همراه آب مورد نیاز بدن از شر آن خلاص می شود.

بالا: شما را تشنه می کند

برای خلاص شدن از شر آن قند اضافی ، بدن شما آب را از بافتهای خود بیرون می آورد. از آنجا که برای ایجاد انرژی ، انتقال مواد مغذی و خلاص شدن از زباله به آن مایعات احتیاج دارید ، سوئیچ در مغز شما می چرخد تا به شما بگوید که شما تشنه هستید بنابراین بیشتر می نوشید.

بالا: دهان خشک

دهان شما می تواند در گوشه ها خشک و شکسته شود ، هنگامی که بدن شما مایعات را از آن خارج می کند. بزاق کمتر و قند بیشتر در خون شما باعث عفونت می شود. لثه های شما ممکن است متورم شود و لکه های سفید بر روی زبان شما و داخل گونه های شما رشد کند (پزشک شما این را برآمدگی دهان می نامد). نوشیدن آب بیشتر یا جویدن آدامس بدون قند می تواند کمک کند.

بالا: مشکلات پوستی

بدن شما برای خلاص شدن از قند اضافی خون ، از همه جا آب می گیرد. این ممکن است باعث خشکی ، خارش ، ترک خوردگی پوست بخصوص در پاها ، آرنج ، پا و دستان شما شود. با گذشت زمان ، سطح بالای گلوکز همچنین می تواند به اعصاب آسیب برساند. به این نوروپاتی دیابتی گفته می شود. این امر می تواند بریدگی ، زخم یا عفونت را برای شما دشوارتر کند. بدون درمان ، آنها می توانند به مشکلات بزرگتری مانند از بین رفتن انگشت پا ، پا یا بخشی از پای شما تبدیل شوند.

بالا: مشکلات بینایی

بدن شما ممکن است مایعات را از لنزها در چشم شما بکشد ، که این امر تمرکز را سخت تر می کند. و قند خون بالا می تواند به رگ های خونی در قسمت پشت چشم (شبکیه) آسیب برساند. این می تواند باعث از بین رفتن طولانی مدت بینایی و حتی نابینایی شود.

بالا: خستگی

وقتی به دیابت نوع 2 مبتلا هستید و قند خون بیش از حد زیاد است ، به انسولین حساس تر می شوید ، این امر به انتقال انرژی به سلول های شما کمک می کند. کمبود سوخت می تواند شما را خسته کند. شما می توانید با دیابت نوع 1 خستگی یکسان داشته باشید ، زیرا بدن شما نمی تواند انسولین خود را بسازد. اگر به درستی رفتار نکنید ، سطح قند خون شما می تواند همیشه بالا باشد. پزشک شما می تواند با تجویز دارو و پیشنهاد تغییرات در شیوه زندگی ، به شما کمک کند.

کم: خستگی

اگر مبتلا به دیابت هستید ، انسولین یکی از راه های پایین آمدن قند خون هنگام بالا رفتن است. اما اگر زیاد مصرف کنید ، ممکن است گلوکز آنقدر سریع از بین برود که بدن شما نتواند به اندازه کافی سریع؛ آن را جایگزین کند. این شما را خسته می کند. سایر بیماری ها و داروها نیز ممکن است این چرخه را مختل کرده و مخزن شما را خالی کنند.

بالا: مشکلات هضم

اگر قند خون شما بیش از حد طولانی زیاد باشد ، می تواند به عصب واگ آسیب برساند ، واگ به شما کمک می کند تا غذا از طریق معده و روده شما حرکت کند. شما ممکن است به دلیل اینکه گرسنه نیستید وزن کم کنید. ممکن است به ریفلاکس اسید ، گرفتگی ، استفراغ و یبوست شدید دچارشوید.

کم: ضربان قلب غیر معمول

هورمون هایی که در پایین آوردن قند خون به شما کمک می کنند می توانند ضربان قلب شما را زیاد کرده و باعث شوند ضربه ها و ریتم شدیدی احساس کنید. (پزشک شما این را آریتمی می نامد.) افت قند در بیشتر موارد به عنوان یک اثر جانبی داروهایی که برای درمان دیابت استفاده می شود اتفاق می افتد.

 

EnglishIran